Firmamız ilk faaliyetine İstanbul Zeytinburnu galaxy iş merkezinde başladı. Daha sonra 2004 yılında Emek Nakliyat Ambarı ve Kastamonu Nakliyat Ambarı deneyim ve birikimlerini birleştirerek dağıtım ve toplama organizasyonunu hayata geçirdi.

Ankara’dan İstanbul’a ve İstanbul’dan Ankara’ya günlük ortalama 400 ton ve 14.000-15.000 parça yükün ortalama 30 kamyon kapasite ile yükleme boşaltma ve dağıtımı gerçekleştirmektedir. Gece vardiyası ekibi ile İstanbul’dan yol yasağından önce çıkıp Ankara’ya gelen araçlar boşaltılmak üzere saat 04:00 de peronlara alınarak Şehiriçi servis araçlarına yüklenirler. Sabah vardiyasında gelen ekibimiz tarafından, yol mesafelerine bağlı olmak kaydı ile saat 08:45 ile 09:00 arasında yükleri müşterilerimize ulaştırmamız sağlanır. Tüm birimlerdeki toplam 30 adet Şehiriçi dağıtım-toplama servis araçları ve birimlerdeki toplam 102 çalışanı ile komplike taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Firmamız 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanunu gereğince tüm komplike taşıma işleri organizatörlüğü gerçekleştirebilmek adına gerekli olan R1 ( Yurtiçi Taşıma işleri organizatörlüğü ), tüm lojistik faaliyetlerimizi yürütebilmemiz için gerekli olan L1 ( Yurtiçi Lojistik İşletmeciliği ) Yetki Belgelerine de sahiptir. Firmamız, kurucu ortaklarının da katılımıyla, Türkiye’de bir ilk ve tek lojistik köy projesi olan Ankara Lojistik Üssünde Ankara Grup Nakliyeciler A.Ş. kurucu ortağı olarak yerini almıştır. Sektörüne ve bölgesine katkı koyan, istihdam üreten işadamları, kurumlar olarak elimizi taşın altına koyduk.

20.000m2 kapalı alan içerisinde 300 adet ofis ve dükkanlardan oluşan komplekste, yaklaşık 15.000.000 USD tutarında bir yatırımla, Ankara Lojistik Üssü Yurtiçi Nakliyeciler bölümü inşaatını 2009 yılında başlattık, 2011 yılı Mayıs ayı sonlarında tamamlanan komplekste çağdaş, modern ve yaşanabilir çalışma alanları oluşturarak, mesleğimizin emektar meslektaşlarını, hak ettikleri bir tesisle buluşturmanın heyecanını yaşamaktayız. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.